Антикризисная поддержка от Promopoisk: бесплатное размещение вакансий на сайте Подробнее

Marketing specialist в PASV

Работодатель, вероятно, уже нашел нужного кандидата и больше она не актуальна.

Вы можете перейти на главную страницу, воспользоваться каталогом вакансий или поиском на сайте.
Или напишите нам на почту: support@promopoisk.com

на дому
з/п не указана
3 год назад

Ищут человека со стратегическим мышлением, обладающего прекрасными навыками коммуникации с аудиторией и должной инициативностью , умеющего анализировать и придумывать неординарные и креативные решения для каждой маркетинг-кампании

Обязанности

  • Company website administration;
  • Creating an Internet marketing strategy;
  • Creating and setting up Google, Facebook, Instagram ads;
  • Creation of creatives for the Advertising Campaign;
  • Making suggestions to improve the work and increase the effectiveness of the Advertising Campaign;
  • Search for bloggers and new platforms for cooperation;
  • Maintaining an Instagram account, increasing audience engagement;

Требования

  • Fluent English;
  • Basic knowledge of Tilda principles;
  • Knowledge of targeting principles in Google Ads & Facebook Ads Manager – knowledge of the specifics of the American market;
  • Ability to work with graphic editors (Adobe PS, Canva, Crello);

Условия

  • Interesting product;
  • We are ready to invest in you and the team;
  • Remote work 5/2;
  • We are as open as possible to any suggestions;
  • You will be able to fully realize your potential with us;
  • Payment based on the results of the interview;
Поделиться вакансией с друзьями
Должность
Зарплата
Категория
Тип занятости
Местоположение
Выплаты
Условия работы
Знание языков
Похожие вакансии
Еще вакансии